Néhány év elteltével ő maga is jó minőségű, hazai gyártású festéket kezdett készíteni, amivel hamarosan széles vevőkört alakított ki. Sajnos Ellinger Béla halála és az I. világháború miatt nehéz időszak következett, melynek végét az jelentette, hogy 1922-ben egyesültek Wagner Vince bécsi vállalatával és megalakult az Egyesült Lakkgyárak Részvénytársasága. Két évvel később felépült Soroksáron egy gyár, melyben nagyobb kapacitással indulhatott meg a gyártás.
1925-től a kereskedelmi igények mellett már ipari megrendeléseket is kaptak, ennek következtében a gyárat több lépésben fejleszteni kellett. Egyre több dolgozót foglalkoztattak, kiterjedt bolthálózatuk is volt.
A gyár a II. világháborút is nagy nehezen túlélte, de az 1948-as nagy államosítás során a közel 30 hazai festéküzemből 4 nagy festékgyárat hoztak létre. Ekkor, mint Soroksári Festékipari Nemzeti Vállalat működött tovább, központi irányítás mellett. Korábbi tulajdonosát, Izsók Józsefet kisemmizték, és el is hagyta az országot.
A gyár az ötvenes évekre a gyártást megtöbbszörözte és megőrizte vezető szerepét. Főleg az olajfestékek, olajlakkok, kencék és ablaktapaszok előállítására koncentráltak.
A szovjet mintához hasonlóan 1959-ben az összes festékgyár és cég összevonásával létrehozták az iparág állami csúcsintézményét, a Lakk- és Festékipari Vállalatot, melynek a soroksári gyár a III. számú telepe lett. Ekkor 200 fő dolgozott a gyárban, évi 18 000 tonna volt az előállított termék, amivel az elsők voltak. Ez a mennyiség évről évre növekedett, mellyel hosszú távra biztosítani tudták az ott dolgozók megélhetését.
1969-től Budalakk Festék- és Műgyantagyár néven folytatta a tevékenységét. Ekkoriban indult a Diszperzit beltéri falfesték gyártása, mely egész Magyarországot meghódította és a '80-as évekre piacvezetővé vált.

Egy másik kiemelkedő termékük a Trinát zománc, mellyel szintén nagy piaci szegmenst fedtek le. Ehhez 1973-ban a vállalat felvette a német Haering céggel a kapcsolatot, ahol egy olyan technológiai know-how szerződést kötöttek, mellyel nagy sikerre vitték a terméket és a gyárat is.
1989. szeptemberében, a rendszerváltáskor az országban az elsők között alapított vegyes vállalatot a két cég, Budalakk Kft. néven. Sajnos ez az időszak nagyon zavarossá vált a magyar gazdaság és a benne részt vevő gyártók számára, ezért a Budalakk kénytelen volt eladni részesedését a Haeringnek, majd később a francia Total konszern tulajdonába került a gyár 60%-a.
A '90-es évek elejétől más irányú fejlesztéseket is előirányoztak. A termékfejlesztéseken kívül több figyelmet fordítottak a marketingre, a kereskedelmi kapcsolatok építésére.
1995-ben, a Total a gyár nevét Trilak Haering Kft-re, majd 2004-től Trilak Festékgyártó Kft-re változtatta, majd a SigmaKalon cégcsoport kivásárolta a Haeringet, és innentől egy kézben összpontosul a tulajdonosi jogviszony .
Közben olyan méltán híressé vált sikerterméket fejlesztettek ki, mint a Héra, ami néhány év alatt piacvezetővé vált. Termékkatalógusukban 2005-ben 120 termék szerepelt.
Innentől a fejlesztések már nemcsak a mennyiségre irányultak, hanem a környezetvédelmi és a biztonsági szempontokat is egyre jobban szem előtt tartják.
A 2007-ben, amikor a 100. évfordulóját ünnepelte a cég, szintén tulajdonosváltás következett be, a PPG megvásárolta a SigmaKalont, így a gyár azóta PPG Trilak néven működik.
Az új tulajdonos új távlatokat nyitott, ma már 300 embert foglalkoztatnak, mintegy 1000 termék szerepel katalógusukban, évente 30 ezer tonna festéket állítanak elő 40%-os a piaci részesedéssel. Ráadásképpen több külföldi ország számára is történik gyártás. Kelet-európai országokon kívül Franciaországban, Görögországban, Törökországban és a balkáni országokban is megtalálhatóak termékeik.
Az 1990-es évek óta piacvezető PPG Trilak 2008-tól tartozik az amerikai tulajdonú PPG EMEA cégcsoporthoz, mely a világ legnagyobb festékipari konszernje. Ennek köszönhetően olyan speciális fejlesztésekben vesznek részt, mint a lopakodó repülőgépek vagy a Ferrarik autófestékei és készítenek speciális, iparági megoldásokat is.
Ez a nemzetközi háttér, mely hozzáférést tesz lehetővé a legkorszerűbb laboratóriumi eredményekhez, segíti a piac minden igényét kielégítő világszínvonalú termékek előállítását. Ennek a jó kapcsolatnak és a korábbi, magyar fejlesztéseknek és ötleteknek köszönhetően több autógyár is használja speciális festékeit, bevonatait ,mint pl. a Mercedes, Suzuki és Audi gyárak is a PPG Trilak festékeivel és egyedi technológiájával festik a Magyarországon gyártott autókat. Valamint jelentős megrendeléseket kapnak hatalmas, állami beruházásoknál, mint pl. a Margit-híd festése.
A gyártásfejlesztésen kívül nagy figyelmet fordítanak a független, hazai, kiskereskedői partnerek támogatására is, mint pl. színkeverő gépek, bolti felszerelések biztosítása.
Piacvezető és felelős vállalatként sok közintézményt és rászorulót támogat termékfelajánlással, önkéntes munkával, a közterület szépítésével.
Küldetésük, hogy elsőként reagáljanak a fogyasztói igényekre, felhasználó- és környezetbarát, minőségi megoldásokkal.