1. Készítsük elő a radiátorokat!
● A radiátor legyen hideg.
● Először porszívózzuk ki, poroljuk és mossuk le a csöveket és a radiátor elemeket.
● Rozsda esetén használjunk rozsdamarót.
● Lepattogzott festék esetén csiszolópapírral vagy drótkefével távolítsuk el az egyenetlenségeket.
● Töröljük szárazra, majd portalanítsuk az egész felületet.
2. Jöhet az alapozó festék
● Amennyiben olyan zománcfestéket használunk, mely egyben alapozó rétegként is funkcionál, akkor ez a lépés elhagyható.
● Viszont ha nem tartalmazza az alapozó festék előnyös tulajdonságait a zománcfesték, akkor át kell egyszer kenni a felületet alapozóval, majd hagyjuk teljesen megszáradni.
● Amennyiben nehezen elérhető helyek vannak, használhatunk radiátor festék spray kiszerelésű alapozót vagy festék hengert, hogy biztosan menjen mindenhova az alapozó rétegből.
3. Elő a zománcfestékkel és a spray palackkal!
● Miután teljesen megszáradt az alapozó réteg, vékony rétegben felvisszük a zománcfestéket, melynek jól kell bírnia a meleget, fontos, hogy rugalmas legyen, hogy ne pattogjon le a festék, illetve gyorsan kell megszáradnia.
● Amennyiben csúnya, sávos lett az első réteg, vigyünk fel még egyet, s hagyjuk ezt is teljesen megszáradni a hideg radiátoron.
● Itt is használhatunk spray zománcfestéket, hogy minden kis rést elérjünk.
● Ezután a zománcfestéken leírtak szerint kell továbbhaladni, mely a radiátor felmelegítését, majd lehűtését szokta jelenteni, hogy elérje végleges kémiai szerkezetét a festék. Amennyiben ez elmarad, nem veszi majd fel a festék a végső halmazállapotát, így nem tudja később magas hőfokon biztosítani a pattogzás-mentes festék réteget.
Tekintse meg Festékpalota.hu webáruházunkban kapható hőálló és radiátorspray kiszerelésű festékeinket. A praktikus szórófejnek köszönhetően pillanatok alatt elkészülhet így a radiátorok átfestésével.