Sőt, mivel mérésekkel igazolják, hogy a legtöbb hőveszteség, ami akár 25-35% is lehet, a falazaton keresztül történik, ezzel érdemes kezdeni. Természetesen ha nyílászárók cseréjét is tervezted, akkor az után érdemes a szigetelésre gondolnod..
Ezek mind nagy anyagi és munka befektetést kívánnak, de az biztos, hogy ez megtérül és a rezsiszámlák csökkenésén kívül jelentősen nő a házban élők komfort érzete is és a ház esztétikai megjelenése. Különösen, ha olyan szerencsés vagy, hogy ezeket mind egyszerre meg tudod valósítani.
Ráadásul jelentősen növekszik az ingatlanod értéke is.
A mai elsődleges elvárás, hogy olyan ingatlanod legyen, ahol minél kevesebb energia felhasználásával legyen bent melegebb télen és hűvösebb nyáron.
Tudod, hogy miért pont ősszel kell végezni a homlokzat hőszigetelési munkálatokat?
Az őszi hónapok, leginkább a szeptember-október leginkább alkalmasak a homlokzati hőszigetelés munkálataihoz, főként, amikor olyan szép az idő, mint most.
Nézd, hogy mi ennek az oka.
● Általános szabály, hogy a homlokzati hőszigetelés anyagainak felhordásához, de különösen a száradáshoz, kötéshez a +5 C° és +25 C° között hőmérséklethez van szükség. Erre legnagyobb esély ősszel van.
● FONTOS, amit sokat elfelejtenek, hogy ez az értékhatár nemcsak a levegő hőmérsékletére vonatkozik, hanem a falazatra, a burkolandó és festendő felületre és maga a bedolgozandó alapanyagra is.
● Az éjszakai hőmérsékletre is ügyelned kell, nem mehet le ez alá
● Ha télen végeznéd a munkát, egyrészt a fagy, a csapadék, a tartós hűvös nemcsak az anyagok és azok kötési hőmérsékletére lenne káros hatással, de a kültéri munka roppant kellemetlen.
● Ezen felül télen, mivel megnyúlna a kötésidő és a párásabb, esősebb időjárás miatt a pigment is kioldódhat a vakolatból, ami által nagyon csúnya lenne a végeredmény.
● A nyári munkálatok sem ideálisak, hiszen a túlzott meleg sem jó. Mivel ezek vizes technológiájú ragasztók, habarcsok, festékek és nyáron gyorsabban párolognak el, mint ahogy a kötési idő megkívánná, így károsodna a kivitelezés, repedések keletkeznének.
● Sajnos az időjárás szokott meglepetéseket okozni, nem mindig van ősszel csodás “indián nyár”… Az biztos, hogy érdemes figyelni az időjárási előrejelzéseket.
● A tavaszi munkálatok is megfelelőek lehetnek, de tapasztalat, hogy a globális időjárási animáliák miatt, a tavaszi időjárás kiszámíthatatlanabb, csapadékosabb és hűvösebb lett az utóbbi években
● Arra fontos figyelned, hogy a rosszabb idő beálltáig mindenképpen juss el legalább az üvegszövet háló beágyazásáig, simításáig és természetesen ennek kötéséig. Ez már meg tudja óvni a felragasztott hőszigetelő rendszert az időjárástól. Aztán tavasszal lehet folytatni a munkát, ami már az esztétikusabb részt jelenti, de télen már élvezheted a szigetelés adta előnyöket.
Mire kell még ügyelned ezen kívül?
● Az időjárással kapcsolatban fontos még az alábbiakkal is tisztában lenned
○ Páratartalom
Mint említettem ez egy vizes technológiájú munka, így az esőn kívül a levegő páratartalma is gondot okozhat. Mivel ősszel a reggeli és esti órákban ez magasabb, ezért reggel meg kell várni, amíg felszáll a pára, utána lehet elkezdeni a munkát. Este pedig a munka befejeztével érdemes fóliát tenni a kész felület elé, hogy azon csapódjon le a pára.
○ Szeles időjárás
A szélnek a hőmérséklethez hasonlóan káros hatása lehet, mivel a kötési idő előtt kiszáríthatja az anyagot és fel is tépheti a frissen felhelyezett lapokat.
● Fontos, hogy rendszerben gondolkodj, ügyelni kell a megfelelő rétegrendre és ne keverd egymással különféle gyártók anyagait. Így lesz hosszú évekre stabil hőszigetelésed és csak így vállalnak garanciát a gyártók is.
● Gondosan kell tárolnod az anyagokat a munkavégzés megkezdése előtt és alatt, hogy ne károsodjanak az anyagok, mert különben nem lesz garantált a jó végeredmény.
● Ha régi ház hőszigetelését tervezed, fontos, hogy a vakolat stabil legyen. Ha esetleg nem az, akkor a problémás helyeken verd le a régit és vakold fel, hogy megfelelően elő legyen készítve a hőszigetelő táblák felhelyezéséhez. Ahhoz, hogy szép legyen a végeredmény, egy sík, stabil, egyenletes alapfelületre van szükséged.
● Természetesen törekedned kell a szakszerű kivitelezésre, amiben sok mindenre ügyelned kell. Ha ezekkel nem vagy tisztában, kérd szakember segítségét, vagy bízz meg ezzel foglalkozó kivitelezőt.
Amennyiben eldöntötted, hogy belevágsz ebbe a nagy projektbe, látogass el a festekpalota.hu webáruházunkba, az alábbi linkre kattintva és nézz körül kínálatunkban.
SzigetelésekSegítünk a döntésben, hiszen tudjuk, hogy ez nem kis munka és nem kevés költséget jelent. De egy életre megoldja a problémádat, komfortossá teszi az életed, csökkenti a rezsiszámlád és még szebbé, értékesebbé teszi a házad.
A legnagyobb és garantáltan a legjobb minőséget előállító gyártókkal vagyunk közvetlen kapcsolatban. Nálunk nincs gagyi, rossz minőségű termék. A homlokzati hőszigetelések komplett rendszerekben készülnek és minden épülettípusra van megoldás.
Látogass el személyesen a Budapest, X. kerület, Tarkarét utca 2. szám alatt található üzletünkbe, (hétfőtől-péntekig 7-17, szombaton 7-13 óra között) ahol kollégáink magas szakmai ismeretekkel, részletesen bemutatják a lehetőségeket. Együtt végzünk egy előkalkulációt és eldöntheted, hogy melyik mellett teszed le a voksod.
De ha szeretnél inkább telefonon érdeklődni, akkor hívd a +3612624715 telefonszámot, munkanapokon 7-17 óra között. Kollégáink várják hívásod.
Nagyobb mennyiség esetén, a helyszínre szállítást is meg tudjuk oldani, nem kell hozzá külön szállítót keresned